Pracownia sztuk plastycznych

Pracownia zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych, studentów, absolwentów szkół artystycznych, artystów plastyków oraz wszystkich zainteresowanych twórczością w dziedzinie sztuk plastycznych.

W pracowni odbywają się warsztaty z grafiki, rysunku, malarstwa, ceramiki, witrażu.
Główne zadanie pracowni to wzbudzanie zainteresowania sztuką oraz kształcenie w zakresie technik druku artystycznego.

Podczas trwania zajęć i warsztatów uczestnicy poznają historię danej techniki a udostępniony
warsztat pozwala na praktyczne i swobodne poznanie jej obszaru. Fachowa pomoc i nauka wpływają na lepsze zrozumienie wartości dzieła.

W pracowni odbywają się pokazy m.in. JAK POWSTAJE GRAFIKA -"GRAFIKA NA ŻYWO".  Pokazy graficzne obejmują techniki tj. litografia, linoryt, suchoryt, monotypia i sitodruk.  Na warsztatach można się dowiedzieć jak powstają witraże metodą Tiffany'ego i samodzielnie je wykonać. Prowadzone są, również zajęcia-warsztaty z ceramiki.

Pokazy i warsztaty indywidualne, grupowe dla szkół , uczelni i dla innych zainteresowanych.
Możliwe jest przeprowadzenie wstępnych zajęć poza miejscem pracowni a w finalnym momencie przy użyciu odpowiedniego sprzętu skończenie pracy.
Pracownie można wynająć np. w celu przeprowadzenia zajęć z własną kadrą lub dla indywidualnych potrzeb. W Pracowni odbywają się plenery np. stacjonarne. Pracownia jest czynna przez cały rok.
 
Pracownia wyposażona jest w prasę litograficzną, prasy walcowe,
wałki graficzne, kamienie litograficzne, stół do szlifowania kamieni, piecyk do blachy, suszarkę do papieru, sita, szlifierkę do szkła, powiększalnik oraz w niezbędne narzędzia i materiały potrzebne do pracy.

Specjalna oferta dla dzieci - urodziny, imieniny lub przyjęcie okolicznościowe.
Tematyka dobrana do zainteresowań dzieci a oferta skomponowana tak by była ciekawa. Mogą się w niej znaleźć np. szycie lalek, malowanie szkła, decoupage, malowanie koszulek- nadruki sitodrukowe, tworzenie biżuterii ze szkła witrażowego, wyroby ceramiczne-lepienie w glinie, budowanie konstrukcji z materiałów recyclingowych lub wykonywanie zabawek ekologicznych.
Z takiej imprezy każdy wychodzi z piękną pamiątką i kolorowymi wspomnieniami.

Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 5 lat. Maksymalna liczba uczestników to 10 osób. Zapewniamy wszystkie materiały wykorzystywane podczas zajęć niezbędne do realizacji pracy w wybranej technice.
Przyjęcie w domu. Pracownia organizuje również przyjęcia w domach jubilatów lub w innych wskazanych przez Państwa miejscach. Czas trwania jak i tematyka takich imprez jest uzgadniana indywidualnie. Rekwizyty, materiały potrzebne do realizacji zajęć są zapewnione i wliczone w cenę.


Zacznij organizację urodzin dla Twojego dziecka już dziś!

Specjalna oferta dla dorosłych – cotygodniowe spotkania tematyczne w pracowni na warsztatach artystycznych „Babski Comber”. Każde spotkanie to inny temat i inna technika.

Szczegółowe informacje uzyskasz dzwoniąc: 508 218 001, przez facebooka: https://pl-pl.facebook.com/www.reterska.eu/ lub pisząc na adres mailowy.